Hakkımızda

Amacımız insanların kitaplara erişimini kolaylaştıracak ve kitap okuma alışkanlıklarını kazanmalarında yardımcı olacak yeni araçlar geliştirmektir.  Bir diğer amacımız ise kullanılmış kitapları topluma geri kazandırmaktır. Bu amacımızdan daha fazlasını yapmak istedik ve hedefimizi daha ileri taşıyarak her bireyin kitaba erişimini kolaylaştırmak, kitap okuma alışkanlığını ve farkındalığını arttırmak olarak belirledik.

İsteklerimiz, hedeflerimiz ve birlikteliğimiz okuma alışkanlığını büyütebilmek uğruna tüm çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sizlerin desteklemesi, tanıtması ve kullanması sayesinde amacımız ve hedefimiz daha da güçleniyor.

Hepimiz birlikte dünyaya kitap okuma alışkanlığını kazandıracağız.

 

Okur ölmeden önce yüzlerce hayat yaşar. Okumayan adam ise sadece bir tane yaşar.”  -George R. R. Martin

Bir varmış, bir yokmuş.  George Martin’in bu sözünü hayat felsefesi haline getirmiş bir grup okur ve yazar varmış, kendilerine kısaca “Hunters of Book” diyorlarmış. Bu okur-yazar grubu bu sözü hayatlarına öyle yerleştirmişler ki; sadece kendilerinin okuması yetmiyormuş. Daha fazla insanın kitaplara ulaşması, iyi kitaplar hakkında birer fikir sahibi olması için canla başla yazar hale gelmişler. Bakmışlar bu işi hem seviyorlar, hem de başarılılar, neden beraber daha büyük bir şey yapmayalım demişler. Ve ortaya Hunters of Book çıkmış.

Yaşları, vasıfları ve ilgileri birbirinden farklı olan bu kitapseverler, okurlarına en iyi içeriği sunabilmek için güvenilir, içten ve hem en güncel, hem de kalem değmemiş konular hakkında yazmaya söz vermişler. En büyük korkuları okuyucularının, bir yazılarını okuyup bir an için zamanlarını harcadıkları hissine kapılmalarıymış. Tek dilekleri ise yazılarının daha fazla ve daha fazla kitapseverle buluşmasıymış.

Ne diyelim? Umarız onlar erer muradına, biz çıkarız kerevetine…

 

Bu proje şuanda geliştiriliyor.