Takas Teklifinde Süreç Nasıl İşler?

Takas tekliflerinde süreç üç adımda tamamlanmaktadır.

  1. Takas yapmak istediğiniz kitap altınta veya kitap takas sayfasında takas yapılacak katabı ve kişinin hangi kitapları istediğini görebilirsiniz. Yada takas kitapları önerini kullanıcı açmış ise siz elinizdeki kitaplardan takas önerisinde bulunabilirsiniz. Daha sonra "Takas Yap" butonuna basın takas teklifini gönderin. 
  2. Takas teklifi yaptığınız üyenin cevap vermesini bekleyin. Eğer size teklif geldiyse "Durum" kısmındaki "Kabul Et" veya "Reddet" seçeneklerinden birini seçin. Kabul etmeden önce görüşmek istediğiniz konular varsa mesajlaşma kısmını kullanabilirsiniz. Kitaplarda değişiklik istiyorsanız mesajlaşma kısmını kullanarak değişikliği teklifi yapan üyeye bildirebilirsiniz.
  3. Ardından "Teklifler" sayfasından teklifi bulun ve "Durum" kısmındaki menüden takasın tamamlandığını onaylayın. Her iki taraf da takası onayladığında takas teklifi kapatılır.

Yapılan teklif kabul edildiğinde takası yapılacak kitaplar askıya alınır. Askıya alınan kitaplar diğer üyeler tarafından görülemez. Böylelikle takas için anlaşılmış kitaplar için başka takas tekliflerinin gelmesi engellenmiş olur. Eğer üyelerden birisi takasın iptal edildiğini seçerse kitaplar askıdan çıkar.

Takasın tamamlandığını ilan ortadan kalklar. Kitaplar elinize ulaştıktan sonra takas yaptığınız kişiyi oylarak onun nasıl birisi olduğunu diğer kitap alışverişi yapacak insanlarda sizin sayenizde görmüş olacaklardır.