huntersofbook.com Üyelik Sözleşmesi

huntersofbook.com'a üye olan herkes bu sözleşmeyi okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.

Taraflar 
Bu sözleşme, huntersofbook.com ile huntersofbook.com'a üye olan kişi arasında düzenlenmiş, elektronik ortamda üye tarafından onaylanması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlülüğe girmiştir.

Tanımlar 
HuntersOfBook: huntersofbook.com
üye: huntersofbook.com'da üye olarak bu koşulları kabul etmiştir.

 1. HuntersOfBook üyelik sözleşmesinin uygulanmasından doğan her türlü anlaşmazlıkta İzmir Mahkemeleri yetkilidir.
 2. HuntersOfBook'a üye olmak ve hizmetlerinden faydalanmak için Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ikamet ediyor olmak zorunludur.
 3. HuntersOfBook'a üye olabilmek için reşit olmak, sözleşme hükümleri uyarınca üyeliği daha önceden iptal edilmemiş olmak ve üye rumuzu olarak kendisine ait olmayan ticari bir ünvan seçmemiş olmak gerekmektedir.
 4. Üyeler, HuntersOfBook'a ekledikleri bilgilerin ve içeriklerin doğru, hukuka ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun ve halka açık olduğunu kabul ve taahhüt etmektedirler. Üye aksi durumda oluşabilecek her türlü zararı karşılamayı kabul etmektedir.
 5. Üyelerin, HuntersOfBook tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilmek amacıyla kullandıkları sisteme erişim araçlarının (eposta, parola v.b) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması, kullanılması durumlarıyla ilgili hususlar tamamen üyelerin sorumluluğundadır.
 6. Üye, HuntersOfBook üyeliğini kısmen veya tamamen herhangi bir üçüncü kişiye devredemez; üyelik üyenin kendisinden başka kişilerin kullanımına açılamaz. Bir kişi birden fazla hesap açamaz.
 7. HuntersOfBook, sunduğu içeriğin doğruluğu, verdiği hizmetlerin devamlılığı ve kalitesi konusunda hiçbir garanti vermez.
 8. Üyelerin, kendi aralarında HuntersOfBook aracılığıyla yaptıkları özel mesajlaşmalar da dahil olmak üzere sitelerde yaptıkları her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir. Üye, HuntersOfBook içindeki iletişiminde nezaket kurallarına aykırı ifadeler kullanmayacağını kabul ve taahhüt eder.
 9. Üye, HuntersOfBook'ta takasa veya satışa sunduğu kitap vb.'nin yasalara uygun (orijinal) olduğunu kabul eder.
 10. Üye, HuntersOfBook üzerinden tanıştığı kişilerle ilgili olarak uğrayabileceği her türlü zarardan kendisinin sorumlu olduğunu kabul eder.
 11. Üye, HuntersOfBook'da bulunabilecek her türlü hata, açık ve eksikliği HuntersOfBook yöneticilerine bildireceğini, bu bilgiyi başka amaçlar için kullanmayacağını kabul eder.
 12. HuntersOfBook neden göstermeksizin sunduğu hizmetlerde, hizmetlerin işleyiş şekillerinde, bu kullanım sözleşmesinde ve bunlarla sınırlı olmamak üzere her konuda değişiklikler, kısıtlamalar ve iptaller yapabilir.
 13. Satıcı üyeliği almayan üyeler özel mesajla olsa dahi diğer üyelere kitaplarını satmayı teklif edemezler. Kitap satan üyeler teklif usulü (fiyat belirlemeden) satış/listeleme yapamazlar.
 14. Üye sayfa altında bağlantısı verilen genel gizlilik politikasını, Bilgilerinizin Gizliliği konusunda yer alan bilgileri okuyup anlamış ve kabul etmiştir.
 15. Üye, yukarıdaki yer alan maddelere aykırı hareket ederek uğrayabileceği her türlü zarar sebebiyle HuntersOfBook'tan tazminat talep edilemeyeceğini kabul eder.